Amikor a teljes lakásunkat költöztetjük, akkor nemcsak a személyes holmijaink költöznek velünk, hanem az össze bútorunk is. Ha profi céget bízunk meg a bútorszállítással, akkor akár karba tett kézzel is figyelhetjük a szállító cég munkatársainak munkáját. De hogy magunkénak érezzük a feladatot, érdemes megfelelően előkészülnünk a költözéshez és előkészítenünk a bútorainkat a bútorszállításhoz. A egy gondos odafigyelő csapatot szeretne hívjon miket a dióköltöztetést.
Lássuk mire érdemes odafigyelni szekrények költöztetése folyamán !
- A szekrényekből mindent pakoljunk ki, dobozoljunk be.
- Ha több részből áll a szekrénysor, akkor az egyes darabokat válasszuk szét egymástól.
- A teher könnyítése miatt a szekrények fiókjait és nem rögzített polcait szedjük ki.
- A lapra szerelhető szekrények legyenek bútorszállítás során lapokra szerelve, ez azért is fontos mert ezek kevésbe masszívak, mint az eleve összeállított, csapolt, csavarozott, ragasztott társaik.
- Ha van a szekrényünknek üvegbetétes része, azt is különítsük el és csomagoljuk be alaposan.
- Ha kulcsra zárható egy szekrény, akkor használjuk a kulcsot rendeltetésszerűen.
- Ha nincs kulcs, akkor a szekrényajtókat ragasszuk le, mert szállításnál problémát okozhatnak a kinyíló szekrények.
- Ha a szekrényünkben beépített széf van, akkor azt mindenképpen szereljük ki, hiszen a széf súlya sokkal nehezebbé teszi a szekrény szállítását.
- A gardróbszekrényekből a ruhákat zsákoljuk be.
- Amennyiben a gardróbunk lapra szerelhető, akkor csavarozzuk szét a részeket, ugyanis a hatalmas gardróbok nehezebben szállíthatóak, ráadásul minél nagyobb egy ilyen bútor, annál nagyobb szállítójárműre van szükség. Tehát a költséghatékonyság szempontjából is elhanyagolható az egyes bútoraink mérete.
- Az ágyak, ülőgarnitúrák fekvőfelülete általában sínes megoldással van szerelve. Ezáltal azok könnyen és gyorsan két részre szedhetőek szét, és ugyanígy alakíthatóak vissza.
- Ha nem sínes megoldású az ágyunk, akkor mindenképp szükséges egy szorító spanifer alkalmazása, hogy az ágyunk szállítás közben ne tudjon kinyílni.
- A sérülékeny, műbőr és bőr felületeket sztreccs fóliával kell védeni, ugyanis a mozgatás során kivédhetetlenül is történhetnek mechanikai behatások, amelyek kárt okoznak bennük.
- Ha a Dióköltöztetést választja a bútorszállításhoz, költözéshez, akkor szakembereink tudnak segíteni a bútorai becsomagolásában, de ha meg szeretné a munkánkat könnyíteni, akkor használjon a bútorok körbetekeréséhez óriás folpackot és/vagy pufifóliát. Mindkettő beszerezhető a barkács áruházakban.
- A kényesebb bútorokat mindenképpen védőburkolattal kell ellátni.
- A szekrények sarokrészeihez érdemes szivacsbetéteket betenni, hiszen a bútorok sarkai a legsérülékenyebbek.
- Bár nem közvetlenül a bútorok csomagolására vonatkozik, de nagyon fontos tényező, hogy felmérjük előre, hogyha emeletes házban lakunk, hogy mekkora bútorok férnek be a liftbe. Érdemes előre jeleznünk a bútorszállítást végző cégnek, hogy igénybe tudják-e venni a liftet vagy sem.
- A másik fontos tényező, hogy a lakásunkhoz közel tudjanak parkolni, ugyanis a pakolás időtartalmát is meghosszabbítja, ha nagyobb távolságra kell a bútorokat elcipelni a szállítójárműhöz.
Ha jól elő tudunk készülni, akkor nemcsak a bútorszállítást végzők munkáját könnyítjük meg, hanem a saját pénztárcánknak is jót teszünk, főleg ha a bútorszállítást órabérben végzi a cég.
Előző bejegyzésünkben 4 tippet adtunk, melyekkel rendezettebb lehet otthoni a költözés után!